Handlował napojami alkoholowymi bez wymaganego zezwolenia

Działania operacyjne policjantów z północnopraskiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją były przeprowadzone na terenie miejscowego bazaru. W wyniku tej akcji funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który sprzedawał napoje alkoholowe bez wymaganego zezwolenia i zabezpieczyli prawie 230 butelek z zawartością wódki i wina o pojemności od 100 do 1000 ml. Mężczyzna usłyszał już zarzut łamania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją północnopraskiej komendy skontrolowali miejscowy bazar przy ulicy Namysłowskiej, gdzie miał odbywać się nielegalny handel napojami alkoholowymi.

Operacyjni, zanim wkroczyli do akcji bardzo szczegółowo przeanalizowali uzyskaną informację. Na terenie bazaru obserwacją objęli pojazd, na którym ustawione były butelki o różnej pojemności, opatrzone nazwami popularnych marek alkoholu. Zareagowali w momencie, gdy jeden z klientów oddalał się od pojazdu z dwiema półlitrowymi butelkami przezroczystego płynu. Mężczyzna dobrowolnie wydał policjantom zakupiony alkohol. Butelki posiadały banderole.

Następnie operacyjni wylegitymowali sprzedawcę, który był w ich zainteresowaniu. 26-latek przyznał się, że nie posiada pozwolenia na handel alkoholem. Tłumaczył, że dorabia sobie na jego sprzedaży. Operacyjni wewnątrz jego pojazdu ujawnili prawie 230 butelek o pojemności od 100-1000 ml napojów alkoholowych w postaci wódki oraz wina. Zabezpieczyli również od mężczyzny gotówkę w kwocie 3500 złotych, która miała pochodzić ze sprzedaży alkoholu.

Operacyjni zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Tam zabezpieczony alkohol został poddany oględzinom.

Na podstawie zebranych w sprawie materiałów dochodzeniowiec przedstawił 26-latkowi zarzut dotyczący łamania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Ten czyn zagrożony jest karą grzywny. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.