Jechał przez Ciechanów 120 km/h. 23-latek stracił prawo jazdy

Policjanci z ciechanowskiej „drogówki” cały czas czuwają nad bezpieczeństwem i zwalczają niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie dozwolonej prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Wczoraj mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę mazdy. 23-latek pędził ul. Mleczarską w Ciechanowie z prędkością 120 km/h.

17 sierpnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Mleczarskiej w Ciechnowie zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego kierowcę mazdy. Mężczyzna pędził 120 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2000 złotych, a na jego konto kierowcy trafiło 14 punktów karnych. 23-latek stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Przypominamy, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów i dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników dróg.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.