16-latek napadł na rówieśników. Jednenu ukradł markowe buty

Płońscy kryminalni ustalili i zatrzymali 16-latka, który napadł na dwóch nastolatków. Bijąc po twarzy, doprowadził jednego z nich do stanu bezbronności i skradł mu markowe buty. Teraz nastoletni sprawca odpowie za rozbój, który zagrożony jest karą do 12 lat więzienia. Wkrótce jego sprawą zajmie się sad rodzinny i nieletnich.

Kilka dni temu do trzech nastolatków siedzących w na ławce przy skateparku w Płońsku podeszła grupa młodych mężczyzn. Po krótkiej wymianie zdań jeden z nich zaatakował siedzących i po kilka razy uderzył w twarz. Od jednego z pokrzywdzonych zażądał zdjęcia z nóg i oddania mu markowych butów. Gdy ten odmówił, napastnik ponownie go zaatakował, bijąc po twarzy. 16-latek, by uniknąć dalszej przemocy, oddał to, czego agresor żądał.

Płońscy kryminalni ustalili tożsamość sprawcy rozboju, którym okazał się również 16-letni mieszkaniec gm. Płońsk. Nastolatek został zatrzymany a skradzione przez niego buty odzyskane. Chłopak przyznał się do winy, jednak nie potrafił logiczne wytłumaczyć swojego zachowania. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa za dokonanie rozboju sprawcy grozi nawet 12 lat więzienia.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.