piątek, 14 maja 2021

Jechał z papierosami bez akcyzy

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą nieustannie prowadzą działania ukierunkowane w zwalczanie przestępczości związanej z brakiem akcyzy. Tym

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą nieustannie prowadzą działania ukierunkowane w zwalczanie przestępczości związanej z brakiem akcyzy. Tym razem na terenie Mińska Mazowieckiego zatrzymali mężczyznę, który przewoził wyroby tytoniowe bez wymaganej akcyzy. Policjanci zabezpieczyli u niego prawie 14 tysięcy paczek papierosów, a straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosły prawie 310 tysięcy złotych.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP po raz kolejny przeprowadzili działania mające na celu eliminację z obrotu papierosów bez wymaganych znaków akcyzy skarbowej. Tym razem na terenie Mińska Mazowieckiego zatrzymali 44-letniego mieszkańca tej miejscowości, który przewoził wyroby tytoniowe bez wymaganej akcyzy.

Podczas przeszukania samochodu i nieruchomości, które użytkował zatrzymany mężczyzna policjanci zabezpieczyli prawie 14 tysięcy paczek papierosów. Uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków i należności celnych wyniosły niemalże 310 tysięcy złotych.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.

Tekst: Edyta Adamus


Nasi partnerzy