czwartek, 13 maja 2021

Transport odpadów pod lupą służb

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Płocku wraz z inspektorami Wojewódzkiego

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Płocku wraz z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie, prowadzili kontrole transportów odpadów. Kontrole legalności transportu w odniesieniu do przepisów “środowiskowych” nie wykazały nieprawidłowości.

Kontrole na drogach, związane ze zwalczaniem nielegalnego transportu odpadów wraz z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, podjęli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą płockiej komendy. W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów, oznakowanie przewożonego ładunku, dokumentację przewozową oraz dokumentację kierowcy. Kontrole kilku transportów odpadów w odniesieniu do przepisów “środowiskowych” nie wykazały nieprawidłowości.

Działania płockich policjantów wraz z inspektorami WIOŚ nie były działaniami jednorazowymi. Jak już zapowiadają policjanci, takie kontrole będą prowadzone cyklicznie na terenie miasta oraz powiatu aby zapobiegać przestępczemu procederowi transportu odpadów oraz porzucania nielegalnych odpadów.


Nasi partnerzy