Jeden kierował na zakazie. Drugi był pijany

W ostatni weekend na drogach powiatu nowodworskiego, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ogóle w nie powinni wsiadać za kierownicę. Pierwszy z nich w organizmie miał blisko 1,8 promila alkoholu, a drugi kierował wbrew sądowemu zakazowi. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem.

W piątkowe przedpołudnie nowodworscy patrolowcy na ul. Morawicza zatrzymali do kontroli drogowej Citroena. Za kierownicą siedział 55- latek ze Stupska. Policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna jest pijany. Jak się okazało, wydychanym powietrzu miał blisko 1,8 promila alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę, w Kazuniu Nowym czosnowscy policjanci podjęli interwencję wobec kierowcy Dodga. Podczas sprawdzenia w systemie wyszło na jaw, że 35- latek z gminy Czosnów posiada aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, wydany przez Sąd Rejonowy w Skierniewicach. Mężczyźnie, za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.