Wpadli po wypadku

Zderzyli się z autobusem i zbiegli z miejsca wypadku. Na miejscu pozostał kierujący pojazdem obywatel Gruzji i jeden z pasażerów, obywatel Iranu, który najbardziej ucierpiał w zdarzeniu.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin o zdarzeniu drogowym z udziałem cudzoziemców otrzymali informację od Policji, która udała się na miejsce wypadku. Na miejscu okazało się, że kierujący pojazdem podający się za obywatela Gruzji nie posiada przy sobie żadnych dokumentów. Podobnie dokumentów nie posiadał pasażer, który oświadczył, że jest obywatelem Iranu. Jak ustalili funkcjonariusze z wymienionymi podróżowało jeszcze pięciu cudzoziemców, którzy oddalili się z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku.

Z powodu dolegliwości zdrowotnych Irańczyk został przewieziony do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej gdzie pozostaje pod nadzorem funkcjonariuszy SG, natomiast obywatel Gruzji został umieszczony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych PSG w Warszawie.

W wyniku podjętych poszukiwań zatrzymano pięciu cudzoziemców, którzy wcześniej oddalili się z miejsca zdarzenia. Żaden z nich nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Wszyscy podawali się za obywateli Iranu. Gruzin został przesłuchany przez Prokuratora Rejonowego w Węgrowie w charakterze podejrzanego za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy RP, czyli o czyn z art. 18 par 3 kk w zw. z art.264 par.2 kk. Następnie tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Z kolei sześciu pozostałym cudzoziemcom przedstawiono zarzuty przekroczenia wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej na kierunku wjazdowym z Republiki Białorusi, tj. popełnienie przestępstwa określonego w art. 264 par. 2 kk. Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin wszczął z urzędu postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu wszystkich zatrzymanych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.