Kierował dalekobieżnym autobusem do Warszawy po spożyciu alkoholu

Blisko pół promila alkoholu „wydmuchał” kierowca autobusu międzynarodowej linii regularnej. W chwili zatrzymania do kontroli, przewoził pasażerów z Tallina do Warszawy. Kierującego w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, ujęli inspektorzy podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazali do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W niedzielę (9 lipca) rano, w okolicach dawnego polsko-litewskiego przejścia granicznego w Budzisku, patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do rutynowej kontroli autobus międzynarodowej linii regularnej. Pojazdem przewożono pasażerów z Tallina do Warszawy. Autobus prowadzony był przez dwuosobową załogę kierowców.

Na wstępie czynności kontrolnych, inspektorzy przebadali kierowców tzw. alkomatem przesiewowym. Urządzenie wykazało obecność alkoholu w wydychanym powietrzu przez mężczyznę, który w chwili zatrzymania siedział za kierownicą autobusu. Na miejsce kontroli wezwano patrol suwalskiej Policji. Policyjny alkomat wykazał kolejno: 0,46 oraz 0,36 promila alkoholu w wydychanym powietrzu przez kierującego. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami, kontrolowany mężczyzna twierdził, że ostatni raz wypił wysokoprocentowy alkohol poprzedniego wieczoru. Zanim został zatrzymany do kontroli, prowadził autobus przez trzy godziny.

Kierowcę w stanie po spożyciu alkoholu przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji. Grozi mu wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do lat 3. Pasażerowie ruszyli w dalszą trasę z drugim, trzeźwym kierowcą.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.