Sejmik Województwa Mazowieckiego wspiera Policję

Urządzenia do wykrywania narkotyków w organizmie, alkomaty, mikroskopy, łapacz pocisków, analizator rentgenowski – to tylko część sprzętu, o jaki wzbogacą się Komenda Stołeczna Policji w Warszawie oraz laboratorium kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Samorząd województwa mazowieckiego przekazał na ich zakup blisko 2 mln zł. Dziś porozumienia z beneficjentami podpisał marszałek Adam Struzik.

Samorząd województwa mazowieckiego wie, jak ważna jest codzienna praca policjantów. O konieczności zapewnienia im odpowiedniego sprzętu mówi marszałek Adam Struzik. – To oni dbają o nasze bezpieczeństwo, więc powinni mieć dostęp do najlepszych urządzeń. Jako samorząd województwa jesteśmy w tym zgodni. Zdecydowaliśmy o przekazaniu blisko 2 mln zł na zakup sprzętu dla komendy stołecznej i wojewódzkiej.

Milion złotych dla Komendy Stołecznej Policji
Samorząd województwa mazowieckiego przekaże 1 mln zł na zakup sprzętu dla Komendy Stołecznej Policji i podległych jej jednostek. Będą to 4 urządzenia do badania zawartości narkotyków w ślinie wraz z zestawem minimum 60 kaset do każdego urządzenia, które ułatwią pracę policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. 35 stacjonarnych urządzeń do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu otrzymają funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Komend Rejonowych Policji Warszawa I-VII, Komend Powiatowych Policji w: Grodzisku Mazowieckim, Legionowie, Mińsku Mazowieckim, Otwocku, Nowym Dworze Mazowieckim, Piasecznie, Wołominie oraz Pruszkowie, a także Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach i Komisariatu Kolejowego w Warszawie. Dzięki dofinansowaniu zostaną też zakupione urządzenia do badań genetycznych – aparat do izolacji DNA z próbek kryminalistycznych, suszarko-sterylizator laboratoryjny oraz 2 termomiksery, które trafią do laboratorium kryminalistycznego.

Prawie 980 tys. zł na laboratorium kryminalistyczne
Radni województwa mazowieckiego zdecydowali też o przekazaniu blisko 980 tys. zł na zakup sprzętu do laboratorium kryminalistycznego w Komendzie Wojewódzkiej Policji z Radomiu. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zostaną zakupione przenośny analizator rentgenowski wraz z modułem wstępnej identyfikacji nieznanych substancji, stół do fotografowania z wyposażeniem i akcesoriami, mikroskopy, stół do badań elektroniki czy komora cyjanoakrylowa. Policjanci będą wkrótce korzystać z hybrydowego łapacza pocisków, nowego aparatu z dwoma obiektywami oraz tabletu umożliwiającego zdalne sterowanie skanerem 3D ZF. Będzie też zakupiony zestaw wag analitycznych do precyzyjnego określania masy substancji czy programator z optycznym czytnikiem profili kluczy.

Jak podkreśla komendant Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec, sprzęt znacznie usprawni działania funkcjonariuszy. – Nowoczesne urządzenia, które kupimy dla naszego laboratorium dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa mazowieckiego, znacznie ułatwią nam codzienną pracę. Korzystanie z najnowszego sprzętu przyspieszy identyfikację, a tym samym ujęcie sprawców i przedstawienie im zarzutów.

Autor: Biuro Prasowe/Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.