Kierował mimo orzeczonego zakazu

Policjanci ciechanowskiej grupy SPEED zatrzymali 56-letniego kierowcę volvo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 24 km/h w obszarze zabudowanym. Okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

We wtorek (9.05) w Ciechanowie na ul. Prymasa Tysiąclecia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy, wchodzący w skład grupy SPEED, zatrzymali kierującego volvo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 24 km/h w obszarze zabudowanym. Okazało się, że 56-letni mieszkaniec Ciechanowa posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mimo to, mężczyzna wsiadł za kierownicę. Za przekroczenie prędkości został już ukarany mandatem karnym. Nie ominie go również kara za popełnione przestępstwo.

Przypominamy, że zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym orzekanym przez sąd wobec sprawców przestępstw lub wykroczeń drogowych skierowanych przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Stosowany jest on najczęściej w przypadku osób, które spowodowały wypadek drogowy, prowadziły pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Za lekceważenie decyzji sądu grozi w tym przypadku kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.