Kierowca bez prawa jazdy wykonał niebezpieczny manewr

41-latek nie miał uprawnień do kierowania jakimkolwiek pojazdem mechanicznym i pomimo tego wsiadł za kierownicę samochodu osobowego. Mężczyzna stworzył zagrożenie w trakcie manewru wyprzedzania. Został zatrzymany przez inspektorów mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W poniedziałek (8 stycznia), na odcinku krajowej „pięćdziesiątki” koło Mszczonowa, patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do kontroli samochód osobowy. Kierujący nim stworzył zagrożenie w ruchu drogowym w trakcie manewru wyprzedzania oznakowanego radiowozu ITD i poprzedzającej osobówki. Kierowca auta jadącego przed inspektorami był zmuszony do zjechania na pobocze drogi.

Inspektorzy niezwłocznie zatrzymali sprawcę wykroczenia i przebadali go alkomatem. Mężczyzna był trzeźwy. W trakcie sprawdzania jego danych w elektronicznej bazie stwierdzili, że 41-letni kierujący nie ma uprawnień do kierowania jakimkolwiek pojazdem mechanicznym. Jego prawo jazdy kategorii B zostało cofnięte w 2002 roku. W rozmowie z inspektorami kierowca powiedział, że powodem tego była jazda pod wpływem alkoholu. Od tamtego czasu mężczyzna nie uzyskał ponownie uprawnień.

Zatrzymanego do kontroli kierowcę i samochód przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Mszczonowie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.