Parafia św. Piotra Apostoła w Ciechanowie ufundowała studnię dla misji w Zambii

Parafia pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie za 5 500 dolarów ufundowała kolejną studnię dla misji Mpunde w Zambii. Misjonarzem jest tam ks. Adam Pergół z diecezji płockiej: – W ubiegłym roku w Zambii była ogromna susza. Woda jest tam rzeczą pierwszej potrzeby – mówi ks. kan. Sławomir Filipski, proboszcz parafii.

Ciechanowska parafia po raz drugi przeprowadziła zbiórkę na budowę studni w Zambii. Wierni mogli wrzucać ofiary do puszki, która w tym celu zamontowana została w kościele parafialnym. Poza tym na cel misyjny trafiała część ofiary za udzielenie ślubu. Zbiórka trwała 1,5 roku.

„Wspólnie z moimi parafianami pragnę Wam bardzo serdecznie podziękować za wsparcie finansowe w wysokości 5 500 dolarów amerykańskich przekazane na studnię głębinową dla ludzi w Zambii. Nasza wdzięczność jest dla Waszej parafii tym większa, że jest to już druga studnia dla Mpunde. Parafianom dziękuję za wspierania inicjatyw Księdza Proboszcza, bo i modlitwa, i wsparcie finansowe są nieodzowne dla głoszenia Ewangelii i trosce o biednych ludzi w zambijskim buszu” – napisał w liście do parafii ks. kan. Adam Pergół, proboszcz z zambijskiej misji Mpunde, misjonarz od wielu lat pracujący w Afryce.

Misjonarz potwierdził również, że została już wybrana specjalistyczna firma, która wywierci studnię, zainstaluje pompę, natomiast finał inwestycji nastąpi po zakończeniu pory deszczowej, ponieważ obecnie drogi dojazdowe do kaplic i miasta stają się nieprzejezdne.

Ufundowaliśmy tę studnię, bo wszyscy muszą pić. Woda jest w Afryce niezwykle ważna i potrzebna. W minionym roku była tam ogromna susza, stąd zbiory były słabe. Byłem kiedyś w tej misji, jest mi bliska i znam jej sytuację – podkreślił inicjator zbiórki na studnię ks. kan. Sławomir Filipski, proboszcz ciechanowskiej parafii.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.