Kierowca z narkotykami, pasażer poszukiwany przez policję z Niemiec

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, pełniący służbę na terenie powiatu piaseczyńskiego, skontrolowali samochód opel astra. Niezastosowanie się do przepisów, tym razem skończyło się w policyjnej celi. Okazało się bowiem, że kierowca pojazdu ma przy sobie narkotyki, a pasażer jest poszukiwany do czynności prawnych przez niemiecką policję.

Funkcjonariusze z warszawskiego oddziału prewencji policji, ostatniej doby realizowali zadania na terenie powiatu piaseczyńskiego. W trakcie służby zatrzymali do kontroli pojazd marki opel astra. Powodem było ignorowanie przez kierującego przepisów ruchu drogowego. Można rzec, banalna interwencja miała niespodziewane zakończenie. Okazało się bowiem, że 24-letni kierowca pojazdu ma przy sobie narkotyki. Tester wykazał, że jest to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Pasażer pojazdu, również 24-latek, okazał się być dla odmiany poszukiwany przez policję niemiecką do czynności prawnych i odebrał od policjantów wezwanie obligujące go do stawiennictwa przed stroną niemiecką. Zapewne jeszcze przez długi czas nie byłby świadomy takiej wizyty u naszych zachodnich sąsiadów, gdyby nie system informacyjny Schengen.

SIS to największa w Europie baza danych, w której przetwarzane są określone przepisami kategorie danych osób i przedmiotów, poszukiwanych i wprowadzanych do systemu przez państwa strefy Schengen. Wyjątkowość tego systemu opiera się zarówno na ogromnym zasięgu terytorialnym, jak też informacjach jakie zawiera. Dzięki niemu przepływ informacji jest dużo szybszy i skuteczny, na co najlepszym dowodem jest opisana kontrola drogowa.

asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.