Powinien dwa razy pomyśleć zanim wsiądzie do samolotu

W ostatni weekend funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych z Placówki Warszawa-Okęcie dwukrotnie podejmowali interwencje wobec awanturujących się podróżnych. Niestety, w jednym z tych przypadków przyczyną podjęcia czynności interwencyjnych było upojenie alkoholowe pasażera.

46 – letni mieszkaniec Warszawy swoją wakacyjną podróż z Egiptu zakończył w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych oraz przyjęciem czterech mandatów za złamanie przepisów art. art. 210 ust. 1 pkt 9 art. 210 ust. 1 pkt 5a ustawy prawo lotnicze oraz art. 140 i 1412 kodeksu wykroczeń. Mężczyzna podróżujący z egipskiego Marsa Alam, według zeznań załogi samolotu i pasażerów rejsu nie wykonywał poleceń personelu, zachowywał się agresywnie, obrażał wszystkich używając przy tym wulgaryzmów i plując na pasażerów. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna jest pod wpływem upojenia alkoholowego. Dlatego po wylądowaniu samolotu na płycie Lotniska Chopina zostali wezwani funkcjonariusze Grupy Interwencji Specjalnych PSG Warszawa-Okęcie. Pomimo, że krewki pasażer opuścił dobrowolnie pokład samolotu, to w pomieszczeniach służbowych, do których został doprowadzony pod eskortą, zaczął istny popis agresji – rzucając przedmiotami, rozbierając się do naga, a nawet oddając mocz w pomieszczeniach lotniska. Wobec niego zostały użyte środki przymusu bezpośredniego. Po incydencie przekazano go Straży Miejskiej w celu przewiezienia do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. Po wytrzeźwieniu 46-latek usłyszał zarzuty z czterech paragrafów, za które zostały nałożone na niego mandaty karne w wysokości kilkuset złotych. Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do zarzucanych czynów. Oświadczył, że przyczyną jego karygodnego zachowania spowodowanego nadużyciem alkoholu był lęk przed lataniem samolotem.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.