Kierowca z ponad 4 promilami zatrzymany przez świadka

Na szczęście nie doszło do tragedii – tylko tak można podsumować zdarzenie z wczoraj (12.09) na krajowej 63 na trenie gm. Sabnie, gdzie totalnie pijany kierujący został zatrzymany przez świadka, który zauważył, że ten przekracza oś jezdni. Po zatrzymaniu pojazdu mężczyzna zabrał nietrzeźwemu kierującemu kluczyki i wezwał Policję.

Do skrajnie nieodpowiedzialnego zdarzenia doszło wczoraj (12.09) w jednej z miejscowości na terenie gm. Sabnie, gdzie drogą krajową nr 63 osobowym fordem podróżował 34-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego, który jak się później okazało był kompletnie pijany. To, że mężczyzna przekracza oś jezdni i stwarza zagrożenie dla innych zauważył jadący za nim inny kierujący, który zatrzymał mężczyznę i odebrał mu kluczyki. Na miejsce wezwał również policjantów, którzy zbadali stan trzeźwości kierującego fordem. Policyjny alkomat wykazał, że kierujący miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Bez wątpliwości wzorowa postawa świadka pomogła uniknąć potencjalnego zagrożenia. To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został wyeliminowany z ruchu drogowego nietrzeźwy kierowca. Policjanci dziękują za wzorową obywatelską postawę.

St.sierż. Aleksandra Borowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.