Chciał zarobić na kryptowalutach, a stracił 12 tysięcy złotych

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy wykorzystują zainteresowanie rynkiem kryptowalut. Zachęcają oni bezproblemowym pomnażaniem środków finansowych, bez ruszania się z domu. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego zainwestował swoje oszczędności w wirtualne waluty i niestety stracił 12 tysięcy złotych. Działajmy rozsądnie i nie ulegaj złudnym wizjom dużego, szybkiego zysku oferowanego przez przestępców.

Do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się 65-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który padł ofiarą oszustów. Mężczyzna poinformował, że kilka tygodni temu, na jednym z portali społecznościowych skontaktowała się z nim kobieta, która zachęcała do zainwestowania na rynku kryptowalut. Kobieta przekonywała 65-latka, że od kilku lat zajmuje się inwestycjami na rynku walutowym, zatrudnia wielu analityków finansowych i jeszcze nigdy nie poniosła żadnych strat. Skuszony możliwością szybkiego zarobku mężczyzna postępował zgodnie z instrukcjami i wykonał kilku przelewów na wskazane przez kobietę rachunki bankowe. Na utworzonym koncie inwestorskim obserwował zgromadzone i pomnożone pieniądze. Jednak gdy próbował wypłacić zarobione pieniądze, jego konto zostało zablokowane. Wtedy mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Stracił 12 tysięcy złotych. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z ciechanowskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.