Kierowca z promilami zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

W miniony piątek dzięki obywatelskiej postawie trzech młodych mężczyzn doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

3 czerwca po południu dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż w Wólce Garwarskiej (gm. Glinojeck) trzech młodych mężczyzn ujęło nietrzeźwego kierującego skodą. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali 56-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. Świadkowie zdarzenia uniemożliwili kierowcy skody dalsza jazdę i zmusili do zatrzymania, zajeżdżając drogę własnym pojazdem. Kierującego skodą poddano badaniu na zawartość alkoholu. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i osadzony w jednostce Policji do wyjaśnienia.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Autor: podkom. Bożena Kuklak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.