Areszt za usiłowanie zabójstwa w Sierpcu

Zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa przedstawiono w prokuraturze 27-latkowi, który zaatakował kijem bejsbolowym i ranił 30-letniego mężczyznę. Na wniosek śledczych, decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

W ubiegły czwartek po południu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu otrzymał zgłoszenie że na ul. Mickiewicza w Sierpcu został pobity mężczyzna.

Na miejsce szybko pojawili się policjanci, którzy ustalili że 30-letni poszkodowany został pobity i uderzony kijem bejsbolowym w głowę. 30-letni mieszkaniec Sierpca trafił do szpitala w stanie ciężkim.

Ustaleniem sprawcy i wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego sierpeckiej komendy. Na podstawie zebranych informacji wytypowali osobę mogącą mieć związek z tym przestępstwem. Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu ogłosił alarm dla całego stanu osobowego w celu poszukiwania mężczyzny podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa. W wyniku podjętych działań po kilkunastu godzinach policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę na terenie ogródków działkowych w Raciążu.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dochodzeniowcy z Sierpca przygotowali materiał dowodowy i wraz z zatrzymanym przekazali go do Prokuratury Rejonowej w Sierpcu. Tam przedstawiono mężczyźnie zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa 30-latka . W sobotę Sąd, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Autor. mł. asp. Katarzyna Krukowska KPP Sierpc

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.