czwartek, 20 stycznia 2022

Kierowcy z nowymi droższymi mandatami

Przekroczyła prędkość o 71 km/h w obszarze zabudowanym. Nałożono na nią wysoki mandant zgodnie z nowymi przepisami. Policjanci z Sochaczewa zatrzymali natomiast 36-latka, który będąc pijanym wyprzedzał na przejściu.

Policjanci sokołowskiej drogówki podczas pomiarów prędkości na ulicy Ludwika Górskiego zatrzymali do kontroli audi, które przekroczyło prędkość o 71 km/h. Zgodnie z wprowadzonymi od 1 stycznia przepisami policjanci byli zobligowani nałożyć na mieszkankę powiatu sokołowskiego mandat w wysokości 2500 złotych. Był to pierwszy taki mandat w powiecie sokołowskim.

Policjanci ruchu drogowego z Sochaczewa zauważyli natomiast, że kierowca mercedesa rozpoczął manewr wyprzedzania bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 36-latek. W trakcie wykonywanych czynności ustalono, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało blisko 2 promile. Pojazd odholowano, a mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Jak wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi. Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Po zmianie przepisów, które podniosły wysokość grzywien za niektóre wykroczenia w ruchu drogowym i jednocześnie mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

Autor: sierż. Aleksandra Borowska – KPP Sokołów Podlaski/asp. Agnieszka Dzik – KPP Sochaczew


Zobacz również