Kolejna osoba nie uniknie kary

Kolejna osoba poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości nie uniknie odpowiedzialności karnej za swoje czyny. Policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, funkcjonariusze Wydziału Prewencji zatrzymali 38-latka ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymany mężczyzna, po wykonanych czynnościach został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe dni zgodnie z orzeczonym wyrokiem.

Przypominamy, że podstawy policyjnych poszukiwań są różne. Sądy i prokuratury poza listami gończymi wydają często nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Statystyki potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie przeciągnąć w czasie, dlatego nie warto się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości.

Autor: st. sierż. Renata Soból

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.