Kolejny oszust wpadł w ręce otwockich policjantów

Otwoccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 27- letniego obywatela Gruzji dokonującego oszustw metodą na tzw. przesyłkę. Policjanci zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 15 000 złotych, kilkadziesiąt kart sim oraz kilka kart płatniczych na dane różnych osób. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Na przestrzeni ostatnich lat znacząco zmienił się profil przestępczości. Przestępcy przenieśli się z ulic do Internetu. Oszuści wykorzystują nowe technologie, które w połączeniu z wykorzystywanymi przez nich zabiegami socjotechnicznymi często odnoszą pożądany efekt. Dzieje się tak pomimo licznych kampanii informacyjnych. Tak było i w tym przypadku.

Do komendy w Otwocku zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że został oszukany na jednym z portali aukcyjnych. Wszedł w wysłany przez oszustów link w wyniku czego uzyskali oni zdalny dostęp do konta zgłaszającego. Pokrzywdzony poniósł stratę w wysokości około 1000 złotych.

Operacyjni, mający nie po raz pierwszy styczność z tego rodzaju oszustwem, niezwłocznie zajęli się sprawą. Zastosowane przez nich metody pracy operacyjnej szybko przyniosły efekty. Poprzez uzyskanie wielu cennych informacji, ustalili mężczyznę, który wypłacał pieniądze pochodzące z przestępstwa. Zaplanowali i przeprowadzili policyjną akcję, podczas której na terenie Piaseczna zatrzymali 27-letniego obywatela Gruzji, odpowiedzialnego za oszustwo.

Podczas przeszukania mężczyzny oraz jego samochodu policjanci znaleźli i zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 15 000 złotych, kilkadziesiąt kart sim oraz telefon. Następnie w mieszkaniu zatrzymanego oszusta policjanci znaleźli kilka kart płatniczych na różne dane. 27- latek nie przyznał się do winy.

Prokuratura Rejonowa w Otwocku zastosowała wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

sierż. szt. Patryk Domarecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.