Kolejna osoba straciła pieniądze podczas zakupu w sieci

Zakupy przez Internet to oszczędność czasu, ale również duże ryzyko. Wraz ze wzrostem popularności handlu online zwiększyła się aktywność cyberprzestępców i nieuczciwych sprzedawców. Niemal każdego dnia płońscy policjanci przyjmują zawiadomienia od oszukanych osób. Straty sięgają od kilkuset nawet do kilku tysięcy złotych.

Zakupy w sieci to często niższe ceny, szeroki wybór, ale przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu. Pamiętajmy jednak o tym, że podobnie jak w świecie realnym, tak i w tym wirtualnym możemy paść ofiarą przestępstwa.

Do płońskich policjantów niemal codziennie zgłaszają się osoby, które zostały oszukane podczas robienia zakupów on-line. Pokrzywdzeni otrzymują towary niezgodne z opisem, rzeczy inne niż te, które zamawiali albo tracą pieniądze, nie otrzymując zamówionych przedmiotów. Do wielu zdarzeń mogłoby nie dojść, gdyby kupujący zachowali ostrożność i kierowali się zdrowym rozsądkiem.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o 26-latce, która została oszukana przy zakupie konsoli do gier. tu Niestety w ten sam sposób pieniądze straciła kolejna osoba – 35-latka z gm. Raciąż. Kobieta w popularnym serwisie społecznościowym znalazła ogłoszenie o sprzedaży konsoli do gier. Korespondencję ze sprzedającą prowadziła za pomocą komunikatora. Po uzgodnieniu kwoty i sposobu wysyłki 35-latka otrzymała link do aukcji. Po kliknięciu w niego została przekierowana do strony łudząco podobnej do oryginalnej strony platformy handlowej, a następnie do strony płatności. Za towar można było zapłacić tylko przy użyciu kodu do płatności mobilnych. Niemal natychmiast, po zapłaceniu za towar kontakt ze sprzedającą się urwał. Mieszkanka gm. Raciąż nie otrzymała zamówionej konsoli, ani zwrotu pieniędzy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.