Odznaczenia „ZASŁUŻONY POLICJANT” oraz „ZA ZASŁUGI DLA POLICJI” wręczone

W budynku Komendy Stołecznej Policji odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak wręczył odznaczenia i medale zasłużonym funkcjonariuszom garnizonu stołecznego.

Gospodarzem uroczystości był Komendant Stołeczny Policji, nadinsp. Paweł Dzierżak, który wspólnie z I Zastępcą Komendanta Stołecznego Policji, insp. Krzysztofem Smelą w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył medalem „Za zasługi dla policji” oraz odznakami „Zasłużony policjant” w sumie 29 zgromadzonych na Białej Sali funkcjonariuszy.

W uznaniu zasług i szczególnych osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński – złotą odznaką „Zasłużony policjant” odznaczył insp. Krzysztofa Smelę, I Zastępcę Komendanta Stołecznego Policji.

Podczas dzisiejszej uroczystości wręczono 3 złote medale, 5 srebrnych oraz 20 brązowych. Łącznie w całym garnizonie stołecznym odznaczono 162 policjantów. Przyznane odznaczenia są wyrazem uznania dla wyjątkowo sumiennego wykonywania obowiązków w służbie Państwu.

Tekst. podkom. Jacek Wisniewski
Zdjęcia: Marek Szałajski
Film: sierż. szt. Gabriela Pytyra

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.