Kolejna realizacja wydziału samochodowego

Policjanci z południowopraskiego wydziału do walki z przestępczością samochodową wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP przeprowadzili działania, w wyniku których ujawnili częściowo już zdemontowany skradziony dzień wcześniej samochód kia. Po pościgu zatrzymali trzech podejrzanych o paserstwo tego auta i zabezpieczyli mazdę, którą jechali. Dwóch 28-latków i 29-latek usłyszeli zarzuty paserstwa.

Dzień po kradzieży kia z terenu Warszawy policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością samochodową w naszej komendzie przy wsparciu funkcjonariuszy CBŚP zabezpieczyli częściowo zdemontowane auto i zatrzymali 3 podejrzanych o paserstwo mężczyzn.

Wcześniej policjanci pozyskali informacje operacyjne na temat miejsca, gdzie pojazd może się znajdować oraz osób, które najprawdopodobniej przyjęły auto do przechowania i demontażu. Policjanci musieli działać bardzo szybko, przede wszystkim dlatego, by nie dopuścić do całkowitej rozbiórki samochodu.

Po przeprowadzeniu niezbędnych sprawdzeń i ustaleń funkcjonariusze pojawili się we wskazanym kompleksie leśnym, gdzie odnaleźli częściowo już zdemontowaną skradzioną kia. Chwilę później zauważyli mazdę, którą zgodnie z posiadanymi informacjami, mieli poruszać się podejrzewani paserzy. Ci na widok radiowozów uciekli. Cała trójka wpadła w ręce stróżów prawa po krótkim pościgu. Jak się okazało, mazda którą jechali nosiła znamiona ingerencji w pola numeryczne. Samochód ten również został zabezpieczony i zostanie poddany szczegółowym badaniom przez biegłego, by wyjaśnić, czy nie pochodzi z przestępstwa.

Śledczy z wydziału do walki z przestępczością samochodową zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego przedstawili zatrzymanym zarzuty paserstwa.

nadkom. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.