Kolejne automaty do gier zabezpieczone

W środę (21.02) wspólne działania wyszkowskich policjantów i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu-Celno-Skarbowego doprowadziły do zamknięcia na terenie powiatu wyszkowskiego nielegalnego salonu gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 8 automatów do gier. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

W wyniku prowadzonych w zeszłym tygodniu działań, we wtorek (21.02) na terenie powiatu wyszkowskiego, policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie wraz z funkcjonariuszami SCS z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali nielegalny punkt gier hazardowych w Wyszkowie. Zabezpieczonych zostało osiem automatów do gier, które zostały przekazane funkcjonariuszom SCS, prowadzącym dalsze postępowanie w powyższej sprawie.

Przypominamy, że podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności.

Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.