Nie przeszedł weryfikacji

35-letni Gruzin, który stawił się do kontroli granicznej na warszawskim Lotnisku Chopina po przylocie samolotu z Tbilisi został odesłany na drugą linię kontroli. Podczas weryfikacji przedstawionych dokumentów okazało się, że okazane oświadczenie o zamiarze wykonywania pracy jest podrobione.

Funkcjonariuszka dokonująca kontroli zweryfikowała numer okazanego oświadczenia w systemie teleinformatycznym. Okazało się, że dokument o takich numerach nie istnieje, co zostało następnie potwierdzone na drugiej linii kontroli telefonicznie w Urzędzie Pracy. Obywatelowi Gruzji odmówiono wjazdu wydając stosowną decyzję. Wszczęto też wobec niego postępowanie przygotowawcze i postawiono zarzut usiłowania przekroczenia granicy państwowej RP wbrew przepisom. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego czynu i odmówił składania wyjaśnień. Po zakończeniu niezbędnych czynności odleci najbliższym samolotem do Gruzji.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.