Kolejne kontrole cudzoziemców świadczących usługi przewozu osób

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy przebywali w naszym kraju nielegalnie. Kontrole legalności pobytu cudzoziemców podjęto wspólnie ze stołeczną Policją w ramach działań kontrolno – prewencyjnych, ukierunkowanych na kierowców świadczących usługi przewozu osób z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.

Działania kontrolne warszawskiej Straży Granicznej w zakresie zapobiegania i przeciwdziałania nielegalnej migracji, przeprowadzone były przed terminalem Lotniska Chopina wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Podjęte kontrole doprowadziły do ujawnienia pięciu cudzoziemców – dwóch obywateli Gruzji, obywatela Kenii, Uzbekistanu i Białorusi, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pobytu na terenie naszego kraju. Na co dzień cudzoziemcy trudnili się przewozem osób poprzez popularne aplikacje mobilne.

W związku z brakiem dokumentów pobytowych wobec obywateli Gruzji i obywatela Kenii, wszczęto postępowania administracyjne zakończone wydaniem decyzji zobowiązujących do powrotu. Białorusin i Uzbek trafili do aresztu do dyspozycji funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy dzisiaj będą kontynuować wobec nich czynności administracyjne.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.