Kolejne ujawnione przekroczenia prędkości. Grupa Speed w akcji

Pomimo apeli, wciąż kierowcy przekraczają dopuszczalną prędkość. Ich emocje na drodze skutecznie studzą policjanci Mazowieckiej Grupy SPEED. W ubiegłym tygodniu zatrzymali 10 praw jazdy, 4 nietrzeźwych kierujących i skierowali 30 wniosków do sądów o ukaranie.

Mazowiecka Grupa SPEED podsumowała kolejny tydzień działań na drogach. Funkcjonariusze wchodzący w jej skład skontrolowali 1109 pojazdów, ujawnili 990 wykroczeń. 767 wykroczeń, dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości, 4 z nich w powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymali 10 praw jazdy, wśród nich 4 prawa jazdy kierowcom za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym pow. 50 km/h. Mundurowi skierowali 30 wniosków do sądów o ukaranie oraz zatrzymali 36 dowodów rejestracyjnych. Ponadto ujawnili 4 kierowców, którzy prowadzili pojazd w stanie nietrzeźwości oraz 3, którzy wsiedli za „kółko” pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

W piątek (20.01) w Warce grójeccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe volvo, którego kierująca przekroczyła dopuszczalną prędkość o 60 km. 43-latkę na jazdę z prędkością 110 km/h w terenie zabudowanym ukarano mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi. Kobieta straciła również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

W miniony wtorek (17.01) po południu w Komarach pod Warką kierująca skodą w terenie zabudowanym pędziła z prędkością 131 km/h! Wobec powyższego została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 zł i 15 punktami karnymi, a prawo jazdy straciła na obligatoryjne 3 miesiące.

Zaspół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.