Kolejne wsparcie dla jednostek OSP

Nowoczesne umundurowanie bojowe i specjalistyczny sprzęt trafił do jednostek osp w gminie Korczew oraz w Pierogu i Jasiorówce.

Wierzę, że nowy sprzęt pomoże bezpiecznie nieść pomoc poszkodowanym. Będzie cennym wsparciem w realizowaniu szlachetnej strażackiej misji. Życzę spokojnych świąt i wytchnienia w gronie rodziny, a także sił do pełnienia zaszczytnej służby – mówiła podczas spotkań z druhami członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Spotkanie świąteczne w Pierogu
W wigilii strażackiej zorganizowanej w Pierogu (gmina Kotuń, pow. siedlecki) wzięło udział kilka jednostek OSP działających na terenie gminy. Była to okazja do podsumowania działalności wszystkich zespołów, a także przedstawienia planów na dalsze udoskonalanie ich funkcjonowania. Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska przekazała jednostce pięć kompletów umundurowania bojowego. Kilka innych jednostek w gminie Kotuń zyskało także wsparcie w ramach programu „OSP–2022”.

Nowe wyposażenie dla OSP Jasiorówka
W przedświątecznej atmosferze druhowie OSP Jasiorówka (pow. węgrowski) otrzymali nowe wyposażenie. Pięć kompletów umundurowania bojowego, w którego skład weszły spodnie, kurtki, buty, rękawice i hełmy przekazała, w imieniu samorządu Mazowsza, członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Pomoc dla jednostek z gminy Korczew
Władze gminy Korczew (pow. siedlecki) w ramach dofinansowania z programu „OSP–2022” otrzymały wsparcie z budżetu województwa na zakup specjalistycznego sprzętu, który trafił do dwóch jednostek. OSP Drażniew wzbogaciła się o maszt oświetleniowy, po cztery węże tłoczne W-52 i W-75, po dwa węże tłoczne W-110 i mostki przejazdowe, cztery radiotelefony cyfrowo-analogowe z ładowarką, dwie gaśnice, belki z modulatorem oraz przedłużacz bębnowy. OSP Tokary wyposażono w dwa aparaty powietrzne, cztery radiotelefony cyfrowo-analogowe z ładowarkami oraz dwa sześciolitrowe butle stalowe.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.