Kolejni zatrzymani handlarze narkotyków

Stołeczni policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego zabezpieczyli prawie 550 porcji różnego rodzaju narkotyków w trakcie akcji, jaką przeprowadzili na jednym z podwórek na Pradze Północ. Zatrzymali też dwóch 26-latków, podejrzanych o handel nielegalnymi substancjami. Pierwszy pobierał pieniądze od klientów, drugi przekazywał im poporcjonowane narkotyki. Policjantów w tej akcji wspierali strażnicy miejscy.

Jedno z północnopraskich podwórek tego dnia było pod szczególną obserwacją stołecznych wywiadowców. Zebrane przez policjantów informacje jednoznacznie wskazywały, że w tym miejscu handlarze narkotyków prowadzą swój nielegalny biznes.

Schemat działania dilerów był dość prosty. Jeden z mężczyzn przyjmował od klientów pieniądze, natomiast drugi przekazywał im już przygotowane w porcjach substancje. Narkotyki przechowywali w pudełkach, które znajdowały się w niewielkiej od nich odległości.

Gdy policjanci wkroczyli do akcji, handlarze próbowali przekonać ich, że nie mają pojęcia o żadnych narkotykach. Nie wiedzieli jednak o tym, że byli obserwowani. Łącznie policjanci znaleźli i zabezpieczyli 548 porcji narkotyków tj. mefedron, amfetamina, kokaina, marihuana oraz heroina. W znalezieniu wszystkich pudełek pomógł pies służbowy do wykrywania zapachu narkotyków, który trafnie wskazał miejsca ich ukrycia.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a następnie usłyszeli zarzuty m.in. udzielania środków odurzających i substancji psychotropowych innym osobom, a także posiadania znacznych ilości narkotyków. Postępowanie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Praga Północ.

Tekst: sierż. Bartłomiej Śniadała
Foto: WWP KSP

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.