wtorek, 30 listopada 2021

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy

Nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Mimo nieustających apeli Policji skierowanych do kierowców, zaostrzania przepisów ruchu drogowego, czy coraz surowsze kary – takie jak zatrzymanie prawa jazdy – wciąż nie ubywa kierujących na polskich drogach przekraczają dozwoloną prędkość.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Żurominie, niemal każdego dnia eliminują z ruchu drogowego kierowców którym towarzyszy pośpiech. W minionym tygodniu, po raz kolejny w miejscowości Trzaski policjanci przypomnieli kolejnemu kierowcy, o obowiązujących przepisach ruchu drogowego z zakresu obowiązujących ograniczeń prędkości.

W czwartek /06.05/ po godzinie 10-tej w miejscowości Trzaski gm. Bieżuń policjanci zatrzymali kierującego busem, który nie bacząc na obowiązujące przepisy, w terenie zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h. 27-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego, za lekceważenie ograniczeń prędkości ukarany został mandatem, a do jego ewidencji kierowcy trafiło 10 punktów karnych. Kontrola skutkowała zatrzymaniem prawo jazdy na trzy miesiące, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

mł. asp. Tomasz Łopiński


Zobacz również