Kolejny raz jechał „na zakazie” i kolejny raz za szybko

Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali 49-letniego kierowcę bmw, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to kolejny raz wsiadł za kierownicę. We wrześniu br. 49-latek zatrzymany był również za zbyt szybką jazdę w trakcie obowiązywania sądowego zakazu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

W minioną sobotę (04.11) w Ciechanowie na ul. Sienkiewicza policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy zatrzymali kierującego bmw, który przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że 49-letni ciechanowianin posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie. Mundurowi ustalili, że we wrześniu br. 49-latek również został zatrzymany przez ciechanowskich policjantów za zbyt szybką jazdę w trakcie obowiązywania sądowego zakazu. Pisaliśmy o tym tutaj. Za popełnione przestępstwo mężczyzna ponownie podpowie przed sądem. Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy, że zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym orzekanym przez sąd wobec sprawców przestępstw lub wykroczeń drogowych skierowanych przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Stosowany jest on najczęściej w przypadku osób, które spowodowały wypadek drogowy, prowadziły pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Za lekceważenie decyzji sądu grozi w tym przypadku kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w razie skazania sprawcy za przestępstwo z art. 244 k.k. sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 złotych

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.