Kolizja śmieciarki z autobusem

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem autobusu i pojazdu ciężarowego-śmieciarki doszło w miniony piątek na ul. Gostkowskiej w Ciechanowie. Kierujący autobusem nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył pojazdu man. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Wczoraj około godz. 5.20 w Ciechanowie na ul. Gostkowskiej doszło do kolizji dwóch pojazdów: śmieciarki i autobusu. Jak ustalili policjanci, kierujący autobusem autosan, 57-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył śmieciarki man, którą kierował 61-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Kierowca autobusu za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

W związku z tym zdarzeniem przypominamy, że Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu przy współpracy z Przedsiębiorstwem Produkcyjno Usługowo Handlowym „Radkom”, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Radomiu oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Radomiu przygotował spoty profilaktyczne w ramach kampanii „Dla każdego jest miejsce na drodze”. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na relacje pomiędzy różnymi grupami użytkowników dróg. Mowa tu o kierujących pojazdami: ciężarowymi, specjalnymi takimi jak np. „śmieciarka”, autobusami, jak również niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Poniżej prezentujemy dwa spoty profilaktyczne powstałe w ramach kampanii.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.