Kontrola powypadkowa danych z tachografu

Sczytaniem i analizą danych z tachografu cyfrowego oraz karty kierowcy zajmowali się inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego na miejscu wypadku z udziałem ciężarówki i dwóch osobówek. Informacje o prędkości zestawu oraz czasie pracy kierowcy przekazali funkcjonariuszom radomskiej Policji.

W poniedziałek (17 kwietnia) po południu, na krajowej „dwunastce” w Radomiu ciągnik siodłowy z podpiętą naczepą-chłodnią uderzył w tył samochodu osobowego marki Kia, a ten następnie w tył poprzedzającego osobowego Mercedesa. 60-letnia i 5-letnia pasażerka pojazdu marki Kia zostały przewiezione do szpitala. Na miejscu wypadku pracowali również inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Na prośbę policjantów ruchu drogowego pobrali dane z tachografu oraz karty kierowcy ciężarówki i dokonali ich analizy. Informacje o prędkości zestawu ciężarowego w chwili zdarzenia i czasie pracy kierowcy przekazano funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Materiał ten posłuży do ustalenia przyczyny i okoliczności wypadku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.