Po odsiadce wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej

W wyniku kontroli legalności pobytu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Radomiu zatrzymali cudzoziemca, który przebywał na terytorium naszego kraju bez żadnych dokumentów – zarówno tożsamości jak i pobytowych. Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie w sprawie zobowiązania do powrotu. Jednak do czasu opuszczenia Polski zostanie umieszczony w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Zatrzymany mężczyzna to 37-letni obywatel Gruzji. Dane personalne cudzoziemca, funkcjonariusze ustalili na podstawie jego oświadczenia ustnego, ponieważ podczas kontroli mężczyzna nie posiadał żadnego dokumentu tożsamości, ani też dokumentu pobytowego, który uprawniałby go do wjazdu i pobytu na terytorium RP. Z ustaleń radomskich funkcjonariuszy Straży Granicznej wynika, że Gruzin przebywa w Polsce nielegalnie od przeszło dwóch lat, wcześniej przyjeżdżając z Francji. Do tej pory odsiadywał wyrok w radomskim areszcie za rozbój i posiadanie broni palnej bez zezwolenia. Z uwagi na jego nielegalny status pobytowy wobec mężczyzny wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Jednak do czasu potwierdzenia jego tożsamości oraz wydania decyzji o zobowiązaniu do powrotu mężczyzna zostanie skierowany do jednego ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.