Kontrole autobusów komunikacji zbiorowej na Mazowszu

110 autobusów miejskich i podmiejskich skontrolowali w trakcie jednodniowej akcji inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Działania prowadzono w największych miastach regionu. Zakończyły się zatrzymaniem dwóch dowodów rejestracyjnych pojazdów i wszczęciem trzech postępowań administracyjnych wobec przewoźników. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

W środę (10 maja), od wczesnych godzin rannych, funkcjonariusze ITD z Warszawy, Radomia, Siedlec, Ciechanowa, Płocka, Ostrołęki i Garwolina sprawdzali m.in. trzeźwość kierowców, dokumenty oraz stan techniczny pojazdów kursujących na liniach miejskich i podmiejskich. Nie mieli uwag do stanu psychofizycznego kierowców i posiadanych przez nich uprawnień. Na 110 przeprowadzonych kontroli tylko w 4 przypadkach stwierdzili nieprawidłowości. W Mińsku Mazowieckim skontrolowano autobus komunikacji miejskiej, który nie posiadał ważnego przeglądu technicznego i miał również niesprawny przedni kierunkowskaz. Z kolei inspektorzy z Radomia w kontrolowanym autobusie jednej z linii podmiejskich stwierdzili pękniętą przednią szybę. W obu przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów. Za dopuszczenie do ruchu drogowego pojazdu bez ważnych badań technicznych wszczęto także postępowanie administracyjne wobec przewoźnika. W Mińsku Mazowieckim, w trakcie kontroli dwóch autobusów miejskich, kierowcy nie okazali również wypisów z licencji. Za to naruszenie zostali ukarani 200-złotowymi mandatami. Za niewyposażenie kierowców w ten dokument konsekwencje finansowe grożą teraz również przewoźnikowi.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.