Policjanci odzyskali dwa skradzione rowery

Sezon rowerowy w pełni. Rower jako środek transportu lub rekreacji sprawdza się znakomicie. Niestety bardzo często pada łupem złodziei, z uwagi na słabe zabezpieczenia stosowane przez właścicieli. Policjanci co pewien czas zatrzymują osoby, które dopuszczają się takich czynów, a także współpracujących z nimi paserów, u których znajdowane są zarówno całe rowery przygotowane do sprzedaży, jak i ich części. Dzięki ostatnim działaniom kryminalnych z zespołu do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy policji na Pradze Północ dwa skradzione rowery wróciły do prawowitych właścicieli.

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością przeciwko mieniu weszli w posiadanie informacji, z której wynikało, że w jednym z lombardów na terenie Pragi Północ mają znajdować się kradzione rowery. Operacyjni postanowili to zweryfikować i bardzo szybko zjawili się pod tym adresem.

Potwierdzili obecność jednośladów. Na ich polecenie sprzedający wydał dokumenty potwierdzające ich nabycie. Policjanci skrupulatne się z nimi zapoznali. Na umowach widniały dane osób, które były wielokrotnie notowane za liczne przestępstwa przeciwko mieniu, w tym za kradzieże rowerów.

Policjanci sprawdzili jednoślady w policyjnej bazie danych. Okazało się, że jeden z nich został skradziony pod koniec kwietnia na terenie Pragi Południe w wyniku włamania. Drugi nie był zarejestrowany w bazie, jednak policjanci rozpoznali go po cechach indywidualnych. Oba rowery zostały zabezpieczone wraz z umowami kupna-sprzedaży.

Następnie operacyjni skontaktowali się z ich prawowitymi właścicielami. Od mieszkańca Białołęki dowiedzieli się, że rower należał do jego nastoletniego syna, który otrzymał go w prezencie. Został skradziony w dniu 6 maja, kiedy chłopiec wszedł do sklepu i pozostawił go na nóżce, bez zapięcia. Tę sytuację wykorzystał mężczyzna, który wsiadł na niego i odjechał. Zgłaszający na własną rękę prowadził jego poszukiwania, poprzez m.in. przeglądanie ofert sprzedaży na popularnych serwisach ogłoszeniowych, jednak bezskutecznie. Tym bardziej ucieszyła go wiadomość o tym, że rower został odnaleziony.

Pamiętajmy! Kiedy wchodzimy do sklepu, choćby na 5 minut, przypnijmy rower za ramę do stojaka na rowery albo innego nieruchomego elementu. Pamiętajmy, aby w koszyku lub bagażniku nie pozostawiać toreb z zakupami, portfeli, czy innych wartościowych przedmiotów. Przypominajmy również naszym dzieciom o konieczności używania zapięć i zabezpieczeń do rowerów wybierając się do kolegi, sklepu, czy do szkoły.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.