Kontrole autobusów podmiejskich w Radomiu

Jedenaście sprawdzonych pojazdów i kierowców, trzy zatrzymane dowody rejestracyjne oraz jedno wszczęte postępowanie administracyjne wobec przewoźnika – to efekt przeprowadzonych kontroli autobusów podmiejskich na terenie Radomia. Jeden z pojazdów nie miał od prawie dwóch tygodni ważnego przeglądu technicznego, a w pozostałych dwóch stwierdzono usterki.

Na terenie Radomia, inspektorzy ITD kontrolowali pojazdy świadczące przewóz osób na podmiejskich liniach regularnych. W trakcie działań sprawdzili jedenaście autobusów oraz ich kierowców. Kontrolowali m.in. trzeźwość kierowców, wymagane dokumenty, a także stan techniczny pojazdów. Jeden z pojazdów, który oczekiwał na pasażerów, nie miał ważnych badań technicznych od 17 grudnia 2022 r. W pozostałych dwóch autobusach stwierdzono nadmierne zużycie bieżnika opony i brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Za wykryte nieprawidłowości funkcjonariusze zatrzymali trzy dowody rejestracyjne pojazdów. Wobec przewoźnika, który dopuścił autobus bez ważnego przeglądu do wykonywania przewozu osób, wszczęto postępowanie administracyjne. Grozi mu kara pieniężna.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.