Kolejni dilerzy w rękach płockich policjantów

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu płockiej komendy zatrzymali cztery osoby mające związek z posiadaniem, wprowadzaniem do obrotu i handlem narkotykami. W wyniku czynności funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad kilogram różnych substancji, w tym amfetaminę, metamfetaminę oraz marihuanę. Wobec podejrzanych zastosowany został dozór Policji oraz grożą im wysokie kary.

We wtorek (03.01) policjanci operacyjni zwalczający przestępczość narkotykową złożyli w jednym z płockich mieszkań niespodziewaną „wizytę”. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kobieta (33 lata) może posiadać w nim nielegalne substancje. Informacje te bardzo szybko potwierdziły się. W trakcie przeszukania zabezpieczone zostały narkotyki. Podczas czynności zatrzymany został również 29-letni płocczanin.

Osoby zostały przesłuchane i usłyszały w prokuraturze zarzuty. Kobieta odpowie za posiadanie nieznacznej ilości narkotyków oraz handel niedozwolonymi substancjami oraz będzie dozorowana przez Policję. Płocczaninowi przedstawiony został zarzut handlu narkotykami, a prokurator również zastosował wobec niego dozór. Podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Już następnego dnia zatrzymali 22- i 24- latka bezpośrednio po narkotykowej transakcji. W mieszkaniu oraz piwnicy, wynajmowanych przez starszego z nich, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy, marihuany oraz różnego rodzaju kryształy. Ich skład i właściwości będą znane po dokładnej analizie w laboratorium.

22-letni płocczanin przyznał się do posiadania nieznacznej ilości marihuany i po wykonanych czynnościach został zwolniony. Z kolei właściciel nielegalnego towaru doprowadzony został do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Wobec mężczyzny zastosowany został dozór Policji. Podejrzanemu 24-latkowi grozi teraz nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor asp. Krystyna Kowalska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.