sobota, 23 października 2021

Koronawirus u franciszkanów na Senatorskiej.

Testy na COVID-19 wykazały u o. Lecha Dorobczyńskiego obecność patogenu – poinformowali dziś franciszkanie z warszawskiej parafii św. Antoniego przy ul. Senatorskiej – Chory czuje się dobrze. Czekamy na wytyczne Sanepidu – napisali na parafialnej stronie internetowej.

Jednocześnie zaapelowali do swoich parafian i gości: “Dbajcie o siebie i uważajcie na siebie! Polecamy się Waszym modlitwom. I modlimy się za Was” – zapewnili.

O. Lech Dorobczyński OFM jest kapłanem z 20-letnim stażem. Od trzech lat jest gwardianem klasztoru przy Senatorskiej i proboszczem parafii św. Antoniego. W piątek 21 sierpnia powrócił do klasztoru z urlopu, w sobotę miał wysoką gorączkę, w niedzielę zrobiono mu badania.

“Jaki Pan Bóg jest mądry, że koronawirus przyszedł do naszego klasztoru wtedy, gdy jeden z ojców jest na rehabilitacji, drugi – na urlopie, a trzeci jeszcze nie przyjechał. Teraz czekamy na wytyczne Sanepidu – napisał na Facebooku sam o. Dorobczyński. Zamieścił też wynik swojego testu. Poprosił o modlitwę za współbraci i osoby, z którymi miał kontakt, będąc nieświadomym zakażenia.


Nasi partnerzy