Kradli przesyłki kurierskie. Zostali zatrzymani

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ciechanowskiej komendy zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu. Trzej mężczyźni kradli przesyłki kurierskie. Czwarty z zatrzymanych jest podejrzany o paserstwo. Wartość strat oszacowano na blisko 12 tysięcy złotych. Ciechanowscy kryminalni przedstawili łącznie 10 zarzutów.

22 listopada do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie w sprawie kradzieży przesyłek kurierskich. Sprawą kradzieży przesyłek kurierskich zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że do pierwszej kradzieży doszło pod koniec października. Wtedy to z zaplombowanej naczepy ciężarówki zginęły dwie przesyłki. W kolejnych dniach ginęło coraz więcej paczek, 6, 7 aż w końcu 29. Łącznie podczas transportów przesyłek kurierskich pomiędzy magazynami zniknęły 44 przesyłki o wartości blisko 12000 zł. Już następnego dnia ciechanowscy policjanci zatrzymali w związku z tą sprawą 4 mężczyzn w wieku 21-36 lat. Są to mieszkańcy pow. ciechanowskiego oraz pow. pułtuskiego. W wyniku czynności przeprowadzonych przez ciechanowskich policjantów część skradzionego mienia została odzyskana. Trzech z nich usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem, natomiast jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut paserstwa. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, przestępstwo paserstwa jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Jolanta Bym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.