Kradzież drewna z lasu z paserstwem w tle

Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież drewna z lasu i mężczyznę, któremu zarzuca się usiłowanie nabycia drewna pochodzącego z przestępstwa. Cała trójka usłyszała już zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży drewna z lasu. Dzięki współpracy policjantów ze strażą leśną i pracownikami służby leśnej zatrzymano dwie osoby, które mogły mieć związek z kradzieżą oraz mężczyznę podejrzewanego o paserstwo.

Kryminalni ustalili, że 27-letni mężczyzna wraz z 29-latkiem są odpowiedzialni za kradzież drewna brzozowego i sosnowego o łącznej wartości około 8 tysięcy złotych. Dodatkowo, podczas zatrzymania przy młodszym mężczyźnie znaleziono amfetaminę. W trakcie dalszych czynności zabezpieczono również należącą do niego marihuanę.

Kolejnym zatrzymanym jest 27-latek, który chciał kupić drewno w niższej cenie niż rynkowa, mimo świadomości, że pochodzi ono z przestępstwa.

Podejrzany 27- i 29-latek usłyszeli zarzut kradzieży drewna z lasu. Młodszy dodatkowo odpowie za kradzież drewna sosnowego o wartości 3 tysięcy złotych do której doszło w ubiegłym roku, a także za posiadanie narkotyków. Trzeci zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania paserstw. Przestępstwa, o które są podejrzani mężczyźni są zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.