Mając 3 promile doprowadziła do kolizji

Policjanci zatrzymali 35-letnią kobietę, która kierowała mercedesem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo kobieta doprowadziła do czołowego zderzenia z innym pojazdem. Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze!

W niedzielę (7.05), późnym wieczorem policjanci zostali powiadomieni, że na ul. Kochanowskiego w Sochaczewie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Na miejscu ustalono, że kierująca mercedesem doprowadziła do czołowego zderzenia z fiatem, którym podróżowały dwie osoby. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 35-latka jadąca mercedesem miała 3 promile alkoholu w organizmie. 25-latek kierujący drugim pojazdem był trzeźwy. Niegroźnych obrażeń ciała doznała pasażerka fiata.

Policjanci zatrzymali 35-latkę i osadzili w policyjnym areszcie. Zatrzymano jej również prawo jazdy. Wczoraj usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Materiały dotyczące spowodowania kolizji przez 35-latkę trafią do sądu.

Sochaczewscy policjanci apelują o odpowiedzialność na drodze. Alkohol, niektóre leki, narkotyki mogą spowalniać czas reakcji, powodować zaburzenie koncentracji, koordynacji ruchów, równowagi czy wyczucia odległości. Pamiętaj, że alkohol nigdy nie jest dobrym doradcą!

asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.