poniedziałek, 25 października 2021

Kradzież paliwa, pościg i zatrzymanie

Patrolowcy po pościgu zatrzymali samochód, którym jechali mężczyźni, mający chwilę wcześniej dokonać kradzieży paliwa na stacji benzynowej w Wesołej. Kierowca dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i dopuścił się również innych wykroczeń w ruchu drogowym. Aktualnie trwają ustalenia, czy w przeszłości mężczyźni nie dopuścili się większej liczby kradzieży na stacjach paliw.

Patrolowcy usłyszeli w radiostacji komunikat o oddalającym się ze stacji paliw w Wesołej fordzie, którego kierowca i pasażer dokonali właśnie kradzieży benzyny.

Chwilę później mundurowi z Pragi Południe zauważyli jadącego z nadmierną prędkością, w sposób zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym, forda. Kierowca auta przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle i niewiele brakowało, a doszłoby do kolizji. Policjanci zatrzymali mondeo do kontroli. Jak się okazało kierujący 22-latek był poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu śledczego, dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 28-letni pasażer został ukarany mandatem za kradzież, natomiast przeciwko 22-letniemu kierowcy zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie za kradzież i wykroczenia popełnione w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze sprawdzają aktualnie, czy w przeszłości ci sami mężczyźni nie dokonywali już podobnych kradzieży.

nadkom. Joanna Węgrzniak


Nasi partnerzy