środa, 28 lipca 2021

Kradzież telefonów komórkowych o wartości około 16 tys. złotych

Telefony komórkowe różnych marek to mienie warte około 16 tys. złotych, które zostało skradzione w jednej z firm na terenie łomiankowskiej gminy. O przestępstwie powiadomieni zostali policjanci z Łomianek. W rozwiązanie sprawy włączyli się kryminalni z komendy w Starych Babicach. Policjanci ustalili dwóch mężczyzn, którzy mogli dokonać kradzieży i zatrzymali ich na terenie Warszawy. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania oraz wizyt w kilku lombardach odzyskali prawie wszystkie telefony.

W zeszłym tygodniu policjanci z Łomianek zostali powiadomieni o kradzieży telefonów komórkowych różnych marek. Mienie warte około 16 tys. złotych zostało skradzione w jednej z firm na terenie gminy. Policjanci podjęli czynności zmierzające do ustalenia osób, które mogły dokonać przestępstwa. W rozwiązanie sprawy włączyli się również kryminalni z komendy w Starych Babicach.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili dwóch mężczyzn, którzy mogli dokonać kradzieży i zatrzymali ich na terenie Warszawy. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania policjanci znaleźli 5 skradzionych telefonów.

Na tym jednak kryminalni nie zakończyli czynności. Ustalili kilka lomabardów, gdzie podczas wizyt w nich odzyskali prawie wszystkie telefony. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Przyznali się do popełnienia przestępstwa i poddali dobrowolnie karze. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja


Nasi partnerzy