poniedziałek, 25 października 2021

Kradzionym rowerem przyjechał włamać się do piwnicy

Kradł, włamywał się do piwnic, a teraz 20-letni żyrardowianin za swój czyn odpowie przed sądem. W czwartkowy poranek dyżurny żyrardowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do piwnic w jednym z bloków na terenie miasta.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy pojechali na miejsce ustalili, iż mieszkanka bloku zauważyła otwarte drzwi prowadzące do piwnic oraz charakterystyczny rower stojący przed blokiem. Zaniepokoiło ją to, ponieważ 3 dni wcześniej ktoś usiłował uszkodzić zamek, a przed blokiem także stał ten sam rower. Kobieta bez wahania zamknęła drzwi wejściowe i zadzwoniła pod numer alarmowy. Mundurowi sprawdzili piwnice, a w jednej z nich zauważyli młodego mężczyznę.

20-latek otworzył już jedną z piwnic, a policjantów próbował przekonać, że należy ona do niego. Dodatkowo dwukrotnie podał fałszywe dane personalne próbując wprowadzić policjantów w błąd. Młody żyrardowianin zdążył już ukraść narzędzia. Rower również okazał się być kradziony.

Żyrardowianin został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Teraz za kradzieże z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Emilia Wielorańska


Nasi partnerzy