Wpadło dwóch 16-latków z narkotykami

W ostatnich dniach policjanci grodziskiego wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali w Podkowie Leśnej dwóch 16-latków. U jednego z nieletnich funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 26 gramów marihuany, drugi również miał kilka porcji tego samego środka. Obaj zostali już przesłuchani w grodziskiej komendzie, a dokumentacja trafiła do sądu rodzinnego i nieletnich. Nastolatkowie odpowiedzą teraz za posiadanie środków odurzających.

Podczas każdej służby na terenie powiatu grodziscy policjanci sprawdzają miejsca, w których może dochodzić do zakłócania porządku publicznego.

Kilka dni temu około 18.00 w czasie takich kontroli na terenie Podkowy Leśnej funkcjonariusze zwrócili uwagę na trzech młodych mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu wszyscy zostali zatrzymani i poddani kontroli. Pod ubraniem jednego z 16-latków policjanci znaleźli opakowanie wypełnione suszem roślinnym. Podejrzana substancja została zabezpieczona, a nieletni trafił do komendy. Po sprawdzeniu okazało się, że 16-latek z sąsiedniego powiatu miał przy sobie ponad 26 gramów marihuany, a także, że wcześniej spożywał alkohol. Policjanci sporządzili stosowną dokumentację, która wraz z przesłuchaniem nieletniego sprawcy czynu karalnego trafiła do sądu rodzinnego i nieletnich.

Podobna sytuacja miała miejsce 4 dni później. Podczas kontroli jednego z podkowiańskich placów zabaw policjanci zauważyli grupę młodych ludzi, którzy głośno się zachowywali. W czasie legitymowania uwadze mundurowych nie uszło nerwowe zachowanie jednego z mężczyzn. Mimo zapewnień 16-latka, że nie posiada żadnych zabronionych rzeczy przy sobie, funkcjonariusze znaleźli w jego portfelu opakowanie z marihuaną. W tym przypadku także policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wykonali już czynności i przekazali sprawę do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o dalszym losie nastolatka.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.