Kryminalni z Targówka zabezpieczyli ciastka z marihuaną i ostrą amunicję

Realizacja, którą przeprowadzili kryminalni z Targówka 6 grudnia br. zakończyła się zatrzymaniem dwóch 26-latków. W trakcie działań podjętych na terenie Targówka i Białołęki policjanci zabezpieczyli narkotyki i ciastka z marihuaną oraz ostrą amunicję. Prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty karne i zastosował wobec nich policyjny dozór.

Kryminalni z komisariatu na Targówku zajmujący się m.in. zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informację, z której wynikało, że mieszkaniec dzielnicy w wynajmowanym mieszkaniu ukrywa narkotyki, a także wypieka ciastka z ich zawartością. Gdy tylko policjanci znaleźli się pod wytypowanym mieszkaniu wyczuli wyraźny zapach marihuany. Otwarte okno balkonowe umożliwiło im dostanie się do lokalu. W środku nie było nikogo, jednak czuć było zapach spalonego ciasta. Policjanci potwierdzili, że w piekarniku znajduje się kilka zwęglonych ciastek.

W obecności właściciela lokalu, który zjawił się na miejscu, kryminalni przeszukali wszystkie pomieszczenia. Zabezpieczyli torbę, w której znajdowały się ciastka wydzielające silny zapach marihuany oraz zwęglone wypieki. W szafce kuchennej znaleźli również pojemnik z suszem roślinnym, a w łazience koleje porcje tego narkotyku. Policjanci wezwali na miejsce technika kryminalistyki, który zabezpieczył ślady przestępstwa.

Pracując dalej nad tą sprawą operacyjni ustalili, że 26-letni najemca mieszkania może szukać schronienia u swoich znajomych na terenie Białołęki. Udali się tam i w wyniku podjętych działań zatrzymali go i zabezpieczyli przy nim prawie 4 tys. złotych. Mieszkanie w kajdankach opuścił również jego kolega, który przyznał się do nielegalnego posiadania kilkudziesięciu sztuk ostrej amunicji, którą policjanci znaleźli w mieszkaniu. Obaj 26-latkowie zostali przetransportowani do komisariatu na Targówku. Tam zabezpieczone substancje poddano badaniu testerem. Ich skład potwierdził, że była to marihuana.

Mężczyźni zostali przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ. Jeden usłyszał zarzut za posiadanie prawie 50 gramów marihuany, za co może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Drugi odpowie za nielegalne posiadanie amunicji. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora obaj zostali objęci policyjnym dozorem.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.