Kryminalni zatrzymali złodziei katalizatorów

Nasielscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów. Dzięki wnikliwej pracy i zaangażowaniu policjantów z nasielskiego komisariatu 26-latek i 29-latek zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Przyznali się do ich popełnienia. Mężczyźni dopuścili się podobnych czynów na terenie powiatu nowodworskiego oraz ościennych gmin.

Kilka dni temu nasielscy kryminalni w związku z kradzieżami katalizatorów z pojazdów, udali się na teren powiatu legionowskiego. Będąc w posiadaniu informacji o osobach mogących mieć związek z tymi przestępstwami na jednej z ulic Chotomowa zauważyli pojazd audi. Wewnątrz było dwóch mężczyzn. Na widok mundurowych auto zaczęło się oddalać.

Policjanci zatrzymali je do kontroli. Za kierownicą pojazdu siedział 26-latek z gminy Wieliszew, a na miejscu pasażera 29-latek z Chotomowa. Podczas czynności mundurowi ustalili, że na tej samej ulicy zaparkowany jest również użytkowany przez 29-latka opel. W samochodzie, przy siedzeniu kierowcy funkcjonariusze ujawnili piłę szablastą wraz z akcesoriami. Wszystkie przedmioty mogące służyć do dokonania przestępstwa zostały zabezpieczone, a mężczyźni zostali zatrzymani.

W wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani dokonywali kradzieży katalizatorów na terenie gminy Nasielsk oraz w miejscowościach ościennych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom aż ośmiu zarzutów kradzieży katalizatorów. Przyznali się do ich popełnienia. Prokuratura Rejonowa w Pułtusku zastosowała wobec nich dozory policyjne. Należy podkreślić, że legionowscy policjanci również przedstawili 26-latkowi zarzut kradzieży katalizatorów. Sprawa ma charakter rozwojowy.

st. asp. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.