środa, 19 stycznia 2022

Kryminalni zrealizowali nakaz doprowadzenia, zatrzymali 23-latka i zabezpieczyli nielegalne środki

Kryminalni z Targówka realizując postanowienie Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi Północ zatrzymali na podstawie nakazu doprowadzenia 23-letniego mieszkańca dzielnicy, który miał orzeczoną karę roku pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe. W trakcie kontroli, w jego miejscu zamieszkania, operacyjni znaleźli narkotyki w postaci marihuany i mefedronu. Mężczyzna usłyszał kolejne zarzuty dotyczące łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu na Targówku realizując czynności służbowe ustalili adres, pod którym miał pojawić się 23-latek, wobec którego sąd rejonowy dla Warszawy Pragi Północ wydał nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego. Mężczyzna miał orzeczoną karę roku pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe.

Operacyjni podjęli obserwację wytypowanego miejsca. Ich ustalenia, co do poszukiwanego mężczyzny okazały się trafne. 23-latek był w mieszkaniu. W trakcie czynności w lokalu policjanci wyczuli charakterystyczną woń narkotyków. Szybka lustracja pomieszczeń pozwoliła im znaleźć w łazience na pralce dwa zawiniątka z nielegalnymi środkami. Jak przyznał się 23-latek, oba były jego własnością. Policjanci zabezpieczyli zabronione substancje i gotówkę w kwocie 500 złotych od zatrzymanego mężczyzny na poczet przyszłych kar. 23-latek został przesłuchany. Odpowie za posiadanie narkotyków (8,19 grama brutto marihuany i 17,73 grama brutto mefedronu). Po czynnościach mężczyzna trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi kolejny rok.

kom. Paulina Onyszko


Zobacz również